Shop Mobile More Submit  Join Login
Düş yaprakları

Düş yaprakları düşüyor omzuma. Kimisi kalmış ayaklarımın altında, bastıkça çıtırdıyor. Her biri sayısını bilmediğim gündüz düşlerinden bir tanesi. Diğerleri gibi onlar da hayallerden öteye gidemedi. Başı sürekli eğik, yerdeki yaprakları sayan biri için daha farklı ne olabilirdi ki?

Başım daha dik olmalı artık, ardımda bırakmış olmasam da tüm dertlerimi. Önümde bilmediğim bir gelecek var.  Bu yol hiç de tanıdık gelmiyor bana. Ağaçlı bir asfalt değil, boğaza doğru da uzanmıyor. Uçsuz bucaksız bir çöl kadar boş olacak belki. Sıcaktan kavrulacak yüzüm, ellerim terleyecek. Tek bir ağaç olmayacak, tek bir yaprak. Hayal olmayacak. Sadece gerçekler olacak, ne kadar az olacak olsa da. Sadece ben olacağım yalnız, güller olmayacak yanımda. Kitaplarım olacak yanımda, defterim, kalemlerim. Düşüncelerim olacak, inandığım – yapacağım.

Planlarım olacak bir sonraki gün için, uyacağım. Lezzetli bir yemek olacak benim yaptığım. Caz müziği olacak fonda, elimde bir dergi olacak kalın ve anlaşılmaz ama ben anlıyor olacağım. Her şeyi ile yeni bir ben olacak, düş yaprakları olmayacak. Gözlerim aramayacak kimseyi, özlem olmayacak.

Acı olmayacak çünkü aşk eksik kalacak. Sevgi olmayacak, sadece sabır olacak. Rüya olmayacak, sadece ayakta biri olacak – ben, uyanık. Gözlerim açık. Kalbim kapalı. Ellerim açık, gönlüm kapalı. Işıklar açık olacak ama kapım kapalı. Bahçem olacak, çimlerim, bir posta kutum, bir garajım, tek kişilik bir yatağım…

Sakin bir sokağım olacak, geniş bir caddede. Yolları düzgün, kaldırımlar temiz. Komşularım sevecen, sessiz. Çocuklar mutlu, okulları yakın, parkları büyük – dondurmacı hemen orada, en tazesi, en sütlüsü, en tatlısı. Ben bir kafede olacağım bazen, ya da kitapçıda. Çay değil belki ama hafif bir kahve ve yanında brownie cheesecake ile..

İşte yine  hayallere daldım ben.

Devam edemem, biliyorum; rüzgârla savrulmuş bir yaprak daha düşecek önüme birazdan. Ben "Düşün yakamdan düş yaprakları" diye söyleniyor olacağım,  farkına varmasam da yaprakları döken ağacın aslında ben olduğumun…


Ve artık düşecek yaprak da kalmadı…
düştü tüm düş yaprakları
No comments have been added yet.

Add a Comment:
 
×

:iconmqvisioner: More from mqvisioner


More from DeviantArtDetails

Submitted on
February 1, 2010
File Size
2.9 KB
Submitted with
Sta.sh
Link
Thumb

Stats

Views
124
Favourites
0
Comments
0
×